30 Temmuz 2012 Pazartesi

EPHESUS yayınları

Ephesus  Yayınlarını ilk kez bu sene duydum ama okuduğum 2 kitabı beni cezbetmeye arttı da yetti! Tanrıça ve Ejderin Aşkını aldım. sizlere kısaca tanıtayım.


Tanrıça 'yı 1 günde bitirdim. Gerçekten yazarın ilk kitabı olmasına şaşırdım ve sonunda şoke oldum diyebilirim . P.C Cast romanlarıyla uzaktan yakından ilgisi yoktu. Evet yine kurban bir kızımız var ve bu kızımız seçilmiş. Annesi hastalandığı için onu doğduğu şehrine geri götürüyor. Burda bir arkadaşının -aslında düşmanının- ölümüne tanık oluyor. Bu sırada adamın biri çıkarak ona arkadaşını geri getirebileceğini fakat karşılığında onunla yaşayacağına dair söz vermesini istiyor.Olaylar böyle başlar devamını ise siz getirin =)

Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Kate'in sırası.
Kate'in hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.
Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Kate'in annesini hayatta tutacaktır.
Kate, Henry'nin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir.
Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henry'nin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Fakat başarısız olursa...


İnsana dönüşebilen ejderhaların tutkulu aşk oyunlarıyla alev alacaksınız.

Kalbi bir ejderhaya, şehvetiyse kibirli bir şövalyeye aitti.

Bir gün bunların bir araya gelebileceğini kim hayal edebilirdi ki?

Despot ağabeyini öldürmenin peşindeki Kanlı Annwyl, kaderin onu sürüklediği olayların ortasında aşkı ve tutkuyu keşfediyor.

Kanlı Annwyl gibi bir lakaba sahip olmak, kadın bir savaşçı için de olsa, hiç kolay değildir. Erkekler ya korkuyla titrer ya da saygıyla selam verir.

Ama arada sırada bir erkekle, Yok edici Feraghus'la konuşabildiği gibi konuşabilmeyi arzulamaktadır.

Fakat ne yazık ki Fearghus bir ejderhadır. Büyük, pullu ve ölümcül.

Fearghus'un onu savaş için eğitmek üzere ayarladığı sert, küstah şövalyeye karşı uyanan duygularından çok farklı bir şekilde, Annwyl onunla kendini güvende hisseder. Günlerini onu vahşi, kuvvetli bir arzuyla dolduran adamla dövüşerek, gecelerini ise bir köyü sadece nefesiyle yıkabilecek sihirli bir varlıkla geçirerek harcayan Annwyl, hayatın daha da garipleşemeyeceğinden emindir.

Ama yanılıyordur...


Ejderin Aşkı da güzeldi , ama ben tanrıçayı daha çok beğendim .Ejderin Aşkı'nın iki hikayesi var. Biri Annwyl 'in diğeri ise bir ejdeha olan Rhiannon'un hayat hikayesini anlatıyor. Yorumlara göre 2.hikayeden başlayın diyen çok, bana göre ise 1. den başlayın daha zevkli oluyor !

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...