29 Kasım 2012 Perşembe

MELEK
Son sayfasını sırf bitmesin diye 2 günde okuduğum bir kitaptı :D Mükemmel bir kurguydu! Yazar herşeyi yerli yerince oturtmuş yazmıştı.. Özellikle kitaptaki Willow ve Alex'in aşkının işlenişi kitaba ayrı bir zevk katmıştı.İkinci kitap olan Ateş'i en yakın zamanda almak istiyorum! Ateş'in arka kapağındakilere göre işler daha da karışıp zevkli bir hal alacak.. :D

Şimdi gelelim kitabımızın konusuna; Willow kendinin bir yarı melek olduğunu bilmeden akıl hastası annesi ve teyzesiyle yaşayan, araba tamirinden hoşlanan bir kızdır. Ancak herkesin bildiği bir yeteneği vardır.. İnsanlara dokunduğunda onların  geçmiş ve geleceklerini görebiliyordur... İşte bunu bilen arkadaşlarından Beth bir konu hakkında Willow'dan geleceğine bakıp ona seçmesi gerektiği yol hakkında yardım ister. Willow Beth'in geleceğine baktığında ise umulmadık olanı görür... Göl kenarındaki bir meleği... Her ne kadar Beth bu meleğin kendisi için iyi olduğunu düşünse de Willow tam tersini düşünmektedir. Bu yüzden Beth'e bir daha melek ile görüşmemesini ısrarla söylese de Beth buna karşı çıktığı gibi bir de Melekler Kilisesine katılacağını söyler.. Willow ise bir şekilde bunlara engel olmalıdır.

Diğer tarafta ise Alex vardır.. Bir melek avcısı.. telefonuna mesaj olarak gönderilen adreslerdeki melekleri öldürmekle yükümlüdür. En son gelen adresteki meleği öldürmek için girdiği evde ise çok tuhaf bir melek ile karşılaşır.. Aslında bu kişi yarı melek yarı insan olan Willow'dur..

Kısacası konumuz bu... Sizleri daha fazla sıkmak ve ayrıntıya boğmak istemediğimden yazdıklarımla sınırlı kalıyorum =) Dediğim gibi kitap mükemmeldi ve benden tam puan aldı... Zaten sınavlardan fırsat buldukça, bu aralar sürekli Dex kitap okuyorum ... Bu yüzden yorumlarıma hazır olun!!!

2 yorum :

 1. Okuyup okumamak konusunda kararsız kaldığım bir kitap. Eğer elimdeki kule biterse neden olmasın ;)
  Güzel yorumun için teşekkürler tatlım =D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim tatlım =) ama bnce oku :D

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...