16 Aralık 2012 Pazar

2.Gün; Nancy Pickard - Bakire; Kitap Yorumu

Konuşan Kitaplar ile Blog Turumuzun 2.Günündeyiz... Umarım Paylaştıklarımızı beğenir ve bizi takipte kalmaya devam edersiniz =) İlk Blog Turumuzda bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederiz!!!

Keyifli Gezintiler ... ;)Tur Takvimi;

15 Aralık 2012

Yazar Tanıtımı - http://kahvekokulukitap.blogspot.com
Kitap Tanıtımı - http://kitapsayfalarii.blogspot.com
Ön Okuma - http://kordugumhayaller.blogspot.com/

16 Aralık 2012

Alıntılar - http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ ve http://kitapasigi.blogspot.com/
Yazar Söyleşi - http://tugceninkitapligi.com/
Kitap Çekilişi - http://asabibakire.blogspot.com
Kitap Yorumu - 8 blog* birden…

*8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…Kitap hakkındaki yorumuma gelirsek ;

 Bakire.. Gerçekten çok güzel bir kitaptı…  Aldığı tüm ödüllere değdiğine inanıyorum.. Özellikle kitabın sonu o kadar şaşırtıcıydı ki! Elbette tahmin ettiğim bazı durumlar vardı ama bunun dışında oluşan olaylar ise beklenmedikti .. Karakterlerimiz gerçekten güzel kurgulanmış/ yazılmıştı. Duyguları inandırıcı bir biçimde yansıtılmış ve yorumlanacak kısımlar da bizlere bırakılmıştı. Kitabın bu kadar iyi yönünün yanı sıra beni sinir eden tek şey en heyecanlı noktada eskilere dönmemizdi :D Yani tam heyecanlı bir noktadayım, sayfayı hemencecik bitirip çeviriyor ve yeni bölüme geçmek için elimi atıyorum…HOP eskiye döndük :D Bunun dışında dediğim gibi gerçekten iyi kurgulanmış çoğu romana taş çıkartan bir kitaptı.. Zaten bu şekilde yazılan Gerilim romanlarında yazar insanın beynindeki takip mekanizmasını kıramadığı sürece okuyucu kesinlikle kitaptan zevk alamaz diye düşünüyorum.. Aşırıya kaçmaksızın daldan dala atlasın ki okuyucu ne olduğunu anlayamasın ve kendini hikayede kaybetsin.. İşte Bakire de sayıca az olan bu tür romanlardan biriydi...  Kitabımızın bir diğer güzel tarafı ise tüm karakterler kitapta söz sahibi olmuş ve her birinin en az bir bölümü vardı..

Konuya geçmeden önce kitapta bahsedeceğimiz isimleri kısaca size tanıtayım;

Abby genç yaşta sevgilisi Mitch tarafından terk edilen,  babası kasabanın doktoru olan Quentin Reynolds’ın kızıdır… En yakın arkadaşı Kasabanın şerifi olan Nathan Shellenberger’ın oğlu Rex’dir. Rex’in ise kendisinden yaşça büyük bir abisi vardır; Patrick..

Hikayemiz karlı bir gecede başlıyor; Abby arabası ile mezarlık bölgesinden geçerken eski sevgilisi olan Mitch’in annesi  Nadine’yi görür.. Nadine uzun bir süredir Alzheimer hastasıdır.. Bunu bilen Abby aniden durmak isteyince buzlu yolda kayar ve kaza yapar.. Bu olaydan sonra hikayemiz geriye sarar.. Abby ile Mitch’in birlikte oldukları gençlik yıllarına.. Mitch ile yalnız kaldıkları bir akşama... Mitch o akşam sevgilisinin yanında huzur bulacağını zannederken  hiç olmadık bir cinayete tanık olur … Abby’nin babasının;  Şerif Nathan ve büyük oğlu Patrick ile getirdiği baygın bir kızın yüzünü  beyzbol  sopasıyla dağıttığına şahit olur.. Mitch bu olay üzerine korkuyla Abby’e haber bile vermeden  oradan uzaklaşır ve var gücüyle kaçar.. Eve dönen Mitch ailesine her şeyi anlatır, onlardan yardım ister ancak yargıç olan babası onu yurtdışına göndererek bu olaydan uzak kalmasını söyler.. Abby’nin ise hiçbir şeyden haberi yoktur.. Ertesi gün Nadine’den  Mitch’in apar topar yurtdışına gönderildiğini öğrenir ve Nadine oğlunu ‘’onun yüzünden’’ gönderdiklerine dair yalanına inanır…  Bu olaydan sonra hem Abby’nin hem de Mitch’in hayatları bambaşka noktalara kayar… Bunun yanı sıra en yakın arkadaşları Rex’ de bu olayın içindedir… Üstelik ölen kızı tanıyordur da…

 Olayın üzerinden 17 yıl geçer.. Kızın cesedinin kime ait olduğu hala bilinmemektedir.. Bilen ise söylememektedir.  Abby’nin babası ceset gömülmeden hemen önce ölen kızın saf bir Bakire olduğu yalanıyla herkesi kandırır.. Peki bunu neden yapmıştır? Neden Rex susmuştur? Peki ya Mitch?.. ona ne olmuştur?

Kitabı okuduğunuzda tüm bunların cevabını öğrenebileceksiniz  =) Bence hiç vakit kaybetmeden alın ve Nancy Pickard’ın dünyasındaki gerilimin tadına varın …

Katkılarından dolayı Ephesus Yayınlarına
çok teşekkür ederiz..
Başlıyoruz...
Konuşan Kitaplar ile Blog Turları devam edecek!
     


2 yorum :

 1. yorumun çok güzel olmuş canım =) daha nice blog turları yapmanız dileğiyle...

  ilginç bir kitap olduğu belli. cinayet romanlarını pek sevmem ama bu kitabı gerçekten merak ettim. en yakın zamanda almayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler canım ^-^ Beğenmene sevindim.. Evet gerçekten çok ilginç bir kitaptı ;)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...