30 Aralık 2012 Pazar

KONUŞAN KİTAPLAR İLE BLOG TURU | 2. Gün Mart Menekşeleri - Sarah Jio | Kitap Yorumu - Farklı Bloglara GeziHerkese Merhaba! Bir blog turunda daha birlikteyiz. Bu turumuzda bildiğiniz üzere ilk gün Arkadya Yayınların’a ait Mart Menekşelerini tanıttık. Eğer hala bakmadıysanız en alttaki adreslerden faydalanabilirsiniz.. Sıra geldi yorumlamaya. Ayrıca sizlere Konuşan Kitaplar olarak farklı bir özellik daha sunmaya karar verdik; Farklı Bloglara Gezinti… Bunu artık mümkün olduğu sürece tüm turlarımızda yapmayı planlıyoruz. Kim bilir belki altta sizin de yorumunuz geçmiştir ;)

Şimdi gelelim kitabımıza.. Gerçekten şahaneydi.. Benden tam puan aldı. Aslında kitabımız her klasik aşk romanı gibi başlıyor ama daha sonra araya öyle gizemli olaylar giriyor ki dudağınız uçukluyor.. Kısacası ben çok beğendim.. Püskül detayı verilmiş ayracı olsun, kapağı olsun , karakterleri olsun hepsi benden tam not aldı.. Mümkünse alın okuyun ve sakın ön yargıyla yaklaşmayın derim =)


Kitabımız Emily Wilson’un eşi Joel’in evi terk ediş sahnesi ile başlıyor. Joel Emily’i aldatmış ve aldattığı kadınla evlenmek üzere evden ayrılmıştır. Emily ise bunun üzerine Yengesi Bee’nin evine Bainbridge adasına; arkadaşı Annabelle’nin ısrarıyla gitmeye karar verir.. Emily çok ünlü bir yazardır.. Ama Joel ile evlendikten kısa bir süre sonra yazma aşkını kaybetmiştir.. Bainbridge adasının ona tekrar yazma isteğini getirmesi  ve tüm bu olanları unutturması umuduyla yengesinin evine doğru yola çıkar. Zaten Emily küçüklüğünden beri yengesiyle çok iyi anlaşmıştır.. Sadece birkaç yıldır arayıp sormadığı için duyduğu pişmanlık vardır o kadar. Bu durum da yengesi Bee tarafından hiç sorun edilmez.. Yengesinin yaşadığı evin çok büyük oluşu da ayrı bir gizem.. yanlış hatırlamıyorsam 7 yatak odası vardı evin :D Emily bu yatak odalarından daha önce hiç bilmediği bir odaya yerleştirilir. Pembe duvarlı şirin bir odaya.. Halbuki yengesi pembe renginden nefret etmektedir!.. Eşyalarını yerleştiren Emily çekmeceleri karıştırırken daha önce hiç görmediği kırmızı ciltili bir günlüğe rastlar..

Roman tarzında yazılmış Elliot ve Esther ‘in aşkını anlatan bir günlüğe..

Hikayenin devamında günlük Emily tarafından iyice irdelenir , ve bunun sonucu olarak da ailenin bütün sırları ortaya çıkar... Aslında Emily tarafından bilinen bir çok gerçek yanlıştır.  Şimdiki geldik Site gezintilerimize.. Unutmayın site adının üstüne tıklarsanız sizi yorumun devamına yönlendirecektir.. İyi Eğlenceler!

 TÜRKİYE' DE NELER YAZILMIŞ...

''Sıcacık bir kitaptı okuduğum, su gibi aktı gitti derler ya hani öyle. ''
- Yamakdan

''..sonunu gözlerim dolu dolu bitirdim.Keşke bir kaç sayfa daha olsa dedim…''
- Mavi Umut

''Anlatım oldukça içten.
Çevirisi insanı asla yormuyor.
Ve çok sürükleyici.''
- Kontesce

''Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman…''
''Yine zevkle biten bir kitap daha...

Çok beğendim bu kitabı, şıp diye okunup, pat diye bitiverdi :) ''
DÜNYA'DA NELER YAZILMIŞ...

“Mart Menekşeleri, okuduğum koskocaman bir kitap yığını arasında parlayan bir tanesi. Kitabı okumaya bitirdiğim anda, Emily’nin Bainbridge Adasındaki ailesine dair daha fazla bir şeyler okuyabileceğim bir devam kitabı olmasını istedim. Kitabı, okuma listelerinize eklemenizi şiddetle tavsiye ederim.”
- The literary life of the well-read wife

“Sarah Jio’nun Mart Menekşeleri kitabı, aşk, umut, kayıp, aile ve sırlar gibi karmaşık konular etrafında kurulmuş güzel bir hikaye. Birkaç saatliğine, etkileyici bir kitap ile uzaklara gitmeyi uman her okura tavsiye ederim. “
- Rundpinne

“Tamamiyle büyüleyici.

Kitabı elimden bırakmakta zorlandım ve arkadaşlarıma bu kitaptan söz ettim bile. Rahat sandalyenize oturun, içeceğinizi alın ve bu kitabı okuyun. “
- Book Chatter

“Bu etkileyici bir romandı! bir romandı! Kesinlikle son derece ilgi çekiciydi ve birkaç gece geç saatlere kadar elimden bırakmakta zorlandım. J “
- Confessions of a Page Turner

“Sarah Jio’nun bu kitabını önerdiği için kimi tebrik edeyim bilemiyorum. Kesinlikle bayıldım! Yer yerinden oynatacak bir roman değil belki yada bir klasik olmayacak ama Mart Menekşeleri kesinlikle güzel yazılmış ve büyüleyici.”
- Small World Reads

“Mart Menekşeleri ile, yeni yazar Sarah Jio, biri geçmişten, biri günümüzden iki kadının hikayesini birleştirerek; aşkın, yürek acısının ve kefaretin büyüleyici hikayesini anlatıyor.”
- Sharon’s Garden of Bookreviews~ Tur Takvimimiz ~

29 Aralık 2012
Yazar Tanıtımı - http://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Kitap Tanıtımı - http://kitapsayfalarii.blogspot.com/
Kitap Traileri ve Ön Okuma - http://kordugumhayaller.blogspot.com/

30 Aralık 2012
Alıntılar - http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ ve http://kitapasigi.blogspot.com/
Yazar Söyleşi - http://tugceninkitapligi.com/
Kitap Çekilişi - http://asabibakire.blogspot.com/
Kitap Yorumu - 8 blog* birden...

8 Blog

http://kitaptelvesi.blogspot.com/

http://kahvekokulukitap.blogspot.com/

http://kitapsayfalarii.blogspot.com/

http://asabibakire.blogspot.com/

http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/

http://kordugumhayaller.blogspot.com/

http://tugceninkitapligi.com/

http://kitapasigi.blogspot.com/

* 8 blog'un yorumlarını birden http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com/ adresinde bir arada bulabilirsiniz.Arkadya Yayınlarına bu blog turundaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz…
Konuşan Kitaplar ile Blog Turları devam edecek..

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...