13 Ocak 2013 Pazar

Konuşan Kitaplar Blog Turu | 2. Gün : Gece Isırıkları - Chloe Neill / Kitap Yorumu - Farklı Bloglara Gezi


Herkese Merhaba! Konuşan Kitaplar ile 3. Blog Turunun ikinci gününde bizleri takip eden herkese çok teşekkür ederiz. Sizlerin de bildiği üzere bugün Gece Isırıkları kitabımızı ve farklı bloglardaki yorumları inceleyeceğiz. Benim yazımı okuduktan sonra diğer arkadaşlarımızın yazılarını da okuyup turu tamamlamayı unutmayın ;) 


Kitap Yorumu;

Şikago dünyasında insanların yanı sıra vampirler de yaşıyorlar. 12 evin 12 lideri tarafından yönetilen vampirler ve evler tarafından aforoz edilip dışlanmış Serseriler. Merit ise bu 12 evin en önemlilerinden olan Cadogan Evi’nin koruyucusu olmuştur. Üstelik kendisini rızası olmadan onu vampire dönüştüren adama ,Ethan’a, itaat etme sözü vermiştir. Muhafız olduktan sonra her şey çok değişmiş kılıç (katana) kullanmayı bile öğrenmiştir Merit. Ancak çok seksi bir problem vardır; Celina. Celina’nın kendi ırkını yani vampirleri aşırı derecede üstün kabul etmesi yüzünden az kalsın bir çok insan ölüyordu.  Her ne kadar  Navarre Evi’nin lideri Celina’nın yakalanmasından ötürü ortalık biraz durulsa da Celina’nın Heyeti büyüleyip serbest bırakılmasıyla işler daha da karışacaktır. Merit’in tehlikededir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi başlarına bir de vampir – insan partileri çıkar. Hem de yasal olmayan… Vampirlerin insanların kanını emdikleri toplu ziyafetler 12 evi büyük bir tehlikeye sokar. Sırf bu yüzden insanlar ile vampirler arasında yeni bir savaş başlayabilir. Özellikle bu olaylara ilgi duyan bir gazeteci her şeyi mahvedebilir. Peki bu gazeteci Merit’in eski bir tanıdığıysa? Eski sevgilisinin kardeşi Jamie olabilir mesela. Bu durumda Merit’e yapması gereken emredilmiştir; Aile bağlarını tazelemek. Ailesinden nefret eden Merit için bu çok zor bir görev olacaktır. Babası ile asla anlaşamayan  Merit sosyete partilerine gitmek zorunda kalacaktır. Hem de Ethan ile. Fakat yapılabilecek bir şey yoktur; emir emirdir. Ancak ailesi ile vampirler arasında kurmaya çalıştığı bağ Breck ailesinin küçük oğulları Jamie’e gelen tehdit mesajları ile tehlike altına girmiştir. Üstelik bu mesajlar Cadogan Evi’nden gönderilmektedir. Peki bunu yapan Cadogan Evi’ndeki hain kimdir? Bunların yanı sıra Merit’in aşk hayatı daha da karmaşıklaşmıştır. Ethan’ a duyduğu farklı hislerini artık kendisi bile inkar edemez olmuştur. Ethan ile yakınlaşmaları ise Morgan ve Mellory’i hiç de memnun etmemektedir.

Kitap boyunca durmadan Merit’in aşk hayatına kafayı yormamak elde değil. Morgan’a da bir hayli üzülmüştüm ama kitabın sonunda yaptıkları düşüncelerimin tamamen değişmesine neden oldu. Bunun dışında arkadaşı Mallory’nin sürekli Merit’i rahatlatma çabaları gerçekten bir dostluk ve sabır örneği.

Fantastik vampir eserinden çıkardığım sonuçlara bakın :D Sanki edebiyat kitabı okudum. :D neyse uzun lafın kısası kitabımız çok heyecanlı ve akıcı geçti. Benden tam not alan bu kitap beklentilerimi gerçekten karşıladı.  Ayrıca Merit’i de çok sevdim.  Üçüncü kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler Optimum!

Bir blog turu yazımda daha görüşmek dileğiyle ;)
DÜNYA'DA NELER YAZILMIŞ...


Amazon.com yorumları;

“Merit sana bir sır vereyim… Sen gerçekten, gerçekten, gerçekten Ethan’dan hoşlanıyorsun.”
Avery Greaves “Bu seriye bayılıyorum, kesinlikle vampir/paranormal severlere tavsiye ederim.”
Jennifer Ellis “Bu kitap en az serinin ilk kitabı kadar iyiydi, bir kere elime aldım ve bırakamadım.”
A Book Obsession..

Gece Isırıkları, karakter gelişimi ve vampir dünyasıdaki olaylar ile seriye güç katıyor ve serinin üçüncü kitabı için sizi hazır bırakıyor.
-Vampire book club

yazar kitabı öyle bir yerde bitiriyor ki, elinde üçüncü kitap olmayan ve okuyamayan her okur; yandı! Ben kesinlikle hemen üçüncü kitaba devam ediyorum.
-Bookaroo-Ju Reads to ReviewAnlatılan vampir dünyasına bayıldım.Merit bize Chicago vampirlerinin geri kalanı ile dönüyor ve çok daha fazlasını getiriyor.
-A journey of bookbu seriyi henüz keşfetmediyseniz, şiddetle Bazı Kızlar Isırır’a bir şans vermenizi öneririm. Güçlü bir kahramana sahip bu seri, aynı zamanda komik, karakterleri arasında uğruna ölünecek bir kimyaya sahip ve sayfaları hızla çevirmenize yetecek bir macera içeriyor. Üçüncü kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum.


Optimum Kitap’a bu blog turundaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz… 
Optimum_Kitap_Logo
İşte tur takvimimiz;
12 Ocak 2013 (Saat – 12:30 itibariyle)
13 Ocak 2013 (Saat – 12:30 itibariyle)
*8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...