19 Ocak 2013 Cumartesi

Mefisto-TRINITY FAEGENKitabın Adı : Mefisto
Orjinal Adı : The Mephisto Covenant : The Redemption of Ajax
Yazar : Trinity Faegen
Serinin Adı : The Mephisto Covenant
Seri Kitap Numarası : 1
Tür : Fantastik, Romantik, Paranormal
Yayıncı : DexYoğun bir haftanın sonunda post yazma istediği de bir başka oluyormuş. Özellikle sınavlarımın bitmesi post yazımı yazarken şevk kattı bana =) Eminim bir çok arkadaşım da şu anda yoğun bir sınav dönemini atlatmıştır. Darısı atlatamayanların başına olsun ;)

Şimdi gelelim incelememize.. İlk olarak Mefisto gerçekten nefis bir kitaptı. Sınavlarım olmasına rağmen iki günde yalayıp yuttum. Şu ana kadar okuduğum hiç bir fantastik esere benzemeyen bir başyapıttı.Yani Dex her zamanki gibi Paranormal/Fantastik serileri üzerine rakip tanımamış. Eğer hala bir Mefisto'ya sahip değilseniz ve Paranormal/Fantastik, hafiften de Mitolojik kitap tutkunuysanız bu kitabı kesinlikle kaçırmayın derim.

Ruhun beni sevecek kadar saf ve temiz mi?

 


 Kitabın Konusu;

Her şey baş karakterimiz olan Sasha'nın babasının katilini bulmak üzere Kuzgunlar adı verilen bir topluluğa katılmak istemesiyle başlar. Arkadaşları ona Kuzgunlara katıldığı takdirde Liderler'i olan Eryx'in babasının katilini bulacağına dair garanti verir. Sasha her ne kadar bu olaya inanmasa da annesinden habersiz gruba katılmak ve gerekli olan yemini etmek için Kuzgunlar'ın gizli sığınaklarına gitmeyi kabul eder. Ancak olaylar hiç de göründüğü gibi değildir. Aslında bu Sasha için hazırlanmış bir oyun/tuzaktır. Kuzgunlar'ın grup lideri ve annesinin -sözde- sevgilisi Alex onun bir Anabo olduğunu ileri sürerek Eryx'e teslim edilmesini ister. Her ne kadar Sasha olanlara bir anlam veremese de Kuzgunlar'ın onu öldürmek istediğini kesin olarak ortadadır. Sasha tam her şeyin bittiğini düşünürken Mefistolar tarafından sığınağa yapılan bir baskın hayatını kurtarır. Sasha'yı kurtaran Mefistolardan biri olan Jax ona olan biten her şeyi anlatır;

Sasha Havva'nın yasak meyveyi yemeden önce dünyaya getirdiği kızı Aurora soyundan gelmiştir. Çok eski zamanda Lucifer'in yardımcısı olan Mefistotales Elektra isimli bir Anabo'ya aşık olmuş ve onu Lucifer ile Tanrı'nın görememesi için mavi sisten oluşan Kyanos'a saklamıştır. İşte bu birliktelikten 7 erkek çocuğu meydana gelmiştir. En büyükleri olan Eryx asla Cennet'e gidemeyeceğini anlayınca annesi Elektra'yı öldürmüş, kardeşlerinin gazabına uğramıştır. O günden beri insanların ruhlarını toplayıp Lucifer'i tahttan indirmeye çalışıyordur. Geri kalan Mefisto kardeşler (bunlardan biri Jax) ise bu olaydan sonra Eryx'in bilmediği (ve bilmemesi gereken) Mefisto Akdi'ni yerine getirmeye çalışıyorlardır. Mefisto Akdi'ne göre Cennet'e gidebilmeleri için tek yol Anabo olan bir kızın sevgisini kazanmaktır.

Sasha tüm bu duydukları yetmezmiş gibi bir de Jax ile birbirlerine daha ilk görüşte aşık olmuşlardı. Ancak Sasha her ne kadar mümkün olmasa da normal bir hayat istiyordu.Bu yüzden Jax'in sevgisini reddeder.Durumu kabullenemeyen Jax ise Sasha'nın kendisine ait tüm anılarını silerek onunla tanışmak için daha iyi bir ortam bulmaya çalışır. Ama daha bunu gerçekleştiremeden Sasha'nın annesi Rusya'ya sorgulanmaya götürülür. Sasha ise halası, eniştesi ve kuzenleri ile birlikte yaşamak üzere Colorado'ya taşınır. İşte her şey bu noktadan sonra başlar. Halası Sasha'dan nefret ediyordur. Aynı şekilde zamanın da Sasha'nın babasından yani kendi öz kardeşinden de nefret etmiş bir psikopattır.. ve en kötüsü ise bir Kuzgun'dur. Sasha burada kaldığı süre zarfı içerisinde hem Kuzgun halası ve kuzeni Brett ile hem de Colorado'daki Kuzgunların grup lideri olan tarih öğretmenleri Bruno ile mücadele etmeliydi. Ayrıca Colorado'da Jax ile tekrar karşılaşacak ve geçmişini hatırlayacaktı.

Sasha artık bir seçim yapmalıydı;

Ya Anabo olduğunu kabullenecek ve Jax ile birlikte olup yavaş yavaş Mefisto'ya dönüşecekti... 

Ya da Anabo olmaktan vazgeçip normal bir insan olmayı dileyecekti...4 yorum :

 1. İkinci kitabını bir yıldır bekliyorum ya. Sonunda çıktı da alacağım , çok şükür. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha :D Ben şanslıyım o zaman ;) Ama sevdiğin bir kitabı bir sene boyunca bekleyip almak bana göre çok daha güzel bir duyu .. Yani esas şanslı sen oldun ;)

   Sil
 2. Sen beklerken beni görseydin bunu söylediğine pişman olabilirdin. Yazarının bu kitabı yazmak için Ekim'i beklemesindeki amacı anlamadığım gibi bir de bir yıl neden beni çatlattı onu da anlamadım. Deli oldum ya. Öyle de güzel bittiydi ki. Sonunda Jax'ın Sasha için kendisinden bile vazgeçmesi beni bitirmişti. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sonu mükemmeldi *-* Ama kitabına kavuşacaksın az kalmış :D

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...