15 Şubat 2013 Cuma

Konuşan Kitaplar İle Blog Turları 2. Gün // Işığı Ararken - Elizabeth Haynes // Kitap Yorumu ve Farklı Bloglara Gezi
Kitabın Adı : Işığı Ararken
Orjinal Adı : Into the Darkest Corner
Yazar : Elizabeth Haynes
Tür : Mistik, Suç, Gizem, Romantik
Yayıncı : Feniks Kitap

Blog Turumuzun ikici gününde herkese merhaba =)  Bu gün sizlere paylaşacağım konular kendi kitap yorumum ve farklı bloglardan aldığımız alıntılar. Umarım beğenirsiniz, yazımı okuduktan sonra alttaki tur takvimimizden turu tamamlamayı unutmayın!

Kitabımızın kapağını daha ilk görüşte beğenmiştim. Özellikle o el detayları gerçekten çok hoştu.  Tek problem kapak kartonumuzun biraz ince (ya da dayanıksız) olması. Kitabımız benim okuduğum ilk ağır gerilim romanıydı diyebilirim, ve sanırım gerilim romanlarını çok seveceğim.

Eğer bir gerilim tutkunuysanız Işığı Ararken kitabını mutlaka okumalısınız, bu dalda gerçekten harika bir romandı. Kitap sizi hiçbir şekilde sıkmıyor, baymıyor özellikle tarihler arası dönüşlerde merakınızı giderek arttırıyor. Bunun yanı sıra psikolojik sorunları olan baş karakterimiz  Catherine gerçekten çok güzel işlenmişti.  Okurken kişinin gerçek hayattan alınmış bir örnek olduğunu bile düşünebilirsiniz. Şahsen ilk aklıma gelenlerden biriydi bu. Normalde kitapları isimleriyle pek özdeşleştiremem ama Işığı Ararken ismi konusuna cuk diye oturmuş. Bunun için de Feniks Kitap’ı tebrik etmek lazım =)

Elizabeth Haynes

Şimdi gelelim kitabımızın konusuna;

Ailesini kaybetmiş olan Catherine özgürlüğüne düşkün , her gece o bar benim bu bar senin diye ortalıklarda sabahlayıp kim olduğunu bilmediği adamların evinde uyanan bekar bir kızdır. Fakat bir gece kız arkadaşlarıyla farklı bir bar olan River Bar’a gitmeye karar verirler. Kapıdaki güvenlik görevlilerinden biri  Catherine’yı durdurarak ona kur yapıp, kırmızı elbisesinin üzerinde şahane durduğunu söyler. İsmi Lee olan bu yakışıklı gencimize ilk görüşte vurulur Catherine. Daha sonra spor salonlarında karşılaşan bu çiftimiz 
ilişkilerini ilerleterek sevgili olurlar. İşte bu noktadan sonrası ise tam bir felakettir..Catherine daha sonra yaşadıklarından ötürü –ki bunları kitapta öğrenmelisiniz – büyük bir travma geçirmiş panik atak hastalığına yakalanmıştır. O özgür ruhlu Catherine gitmiş yerine hayatını korkuları ve endişeleri ile yaşamaya çalışan biri gelmiştir. Yeni taşındığı Londra’daki evinde kapılarına sürgü vurdurmuş ve günün neredeyse 12 saatini evinin kilitlerini kontrol ederek geçirmeye başlamıştır. En yakın dostları (!) bile Catherina’yı terk etmiştir. Her şeyden şüphe eden Catherine üst kata bekar bir erkeğin taşınmasıyla daha da telaş olmuştur..  Fakat üst kata taşınan komşusunun -Stuart- bir psikolog olması işleri daha da karıştıracaktır…

Özellikle Lee 'den nefret edeceğiniz bu kitapta sürekli Caty'nin tarafını tutacak ve iyileşmesi için gözyaşı bile dökeceksiniz. Stuart ile sürekli birbirlerine yaklaşmaları ise ayrı bir keder ve heyencana boğacak sizi. Bu güzel kitaba benden tam puan.. 

Bir sonraki blog turumuzda görüşmek üzere =)


FARKLI BLOGLARA GEZİ
“Tırnaklarınızı uzatın çünkü okurken ısıracak bir şeye ihtiyacınız olacak, bu kaçırmak istemeyeceğiniz türden bir hikaye.”
- Tina’s Book Reviews 


“Okurun ilgisini çekecek bir başlık ve gerilim severlerin kendine bağlayacak bir hikaye, Işığı Ararken.”
- Bookworm Meets Bookworm


“Bu 500 sayfalık roman beni bütün gece kelimenin tam anlamıyla ayakta tuttu ve her dakikasına değer bir okuma tecrübesi idi.”
- Jen’s book thoughts 


“ Işığı Ararken, sizi esir alacak ve sonunu getirmek için sabırsızlanacağınız bir psikolojik gerilim”
- Not From Lapland 


''Psikolojik gerilim romanlarını seven herkese bu kitabı öneririm. Karakterleri ve yarattığı çığlık atma isteği noktasındaki gerilim ile yere sağlam basan bir ilk roman. Bu gerçekten, bir kere başladınız mı elinizden bırakmanız zor olacak bir roman”.
- Petrona 
TUR TAKVİMİ

11 Şubat 2013

Alıntılar - http://kitapsayfalarii.blogspot.com/ ve http://kahvekokulukitap.blogspot.com/
Yazar Söyleşi - http://tugceninkitapligi.com/
Kitap Çekilişi – http://kitapasigi.blogspot.com
Kitap Yorumu - 8 blog* birden…
Başka Bloglarda Neler Yazılmış –http://kitaptelvesi.blogspot.com

*8 blog’un birden yorumlarını http://konusankitaplarileblogturu.wordpress.com adresinde bir arada bulabilirsiniz…

Katkılarından dolayı Feniks Kitap'a teşekkür ederiz..

1 yorum :

  1. Sana tümüyle katılıyorum canım. Ağır bir gerilim vardı kitapta ve kendini sevdiriyor üstelik :D

    vee o Lee'yi gerçekten öldüresiye dövesim geldi dee işte yapamıyoruz kahretsin!! :)))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...