14 Mart 2013 Perşembe

1. GÜN | AŞKIN KOLLARINDA - JULIANNE MCLEAN | YAZAR TANITIMIKonuşan Kitaplar ile Blog Turları'nın ilk gününe hoş geldiniz. Bugün sizlerle yazarımızı tanıyacağız. Umarım beğenirsiniz. Yazarımızı tanıdıktan sonra diğer aktiviteleri de tamamlamayı unutmayın derim =)En baştan başlayalım. İlk romanımı 21 yaşımdayken okudum. İngiliz Edebiyatında lisans diplomasını aldıktan sonraki üç yıl boyunca ağır klasikleri okumaktan bitip tükendim. Şüphesiz bu benim hatamdı. Roman çalışması her zaman eğitimimin önemli bir kısmını oluşturmuştu (oyun ve şiire zıt), dolayısıyla son senemde pek çok roman kursuna katıldım ve kendimi birden her hafta bir ‘büyük’ klasik okumak zorunda olduğum imkansız ve ümitsiz bir durumda buldum. Fazla söze gerek yok, bir ara vermek zorundaydım ve kuzenim (sonradan eleştirmen olarak ortağım) Michelle istek uyandıran görünümüyle bana bir kitap verdi ve şöyle dedi ‘İşte, bunu dene’. İki günde yalayıp yuttuğum Lynn Erickson’un ‘Dawnfire’ romanıydı. Hayatım boyunca sürüklenerek okuduğum tek aşk romanıydı.Şimdi geriye baktığımda, o zamanlar farkında olmasam da kalbimin tutkulu aşk romanlarına doğru yol aldığını farkettim. Ve İngilizcedeki en önemli kararımı ise Charlotte Bronte’yi hayatımın en etkili rehber öğretmeni yapan ve adı Rochester olan karanlık ve aksi kahramana borçluyum.

Mezuniyetten sonraki iki yıl boyunca kendimi bulma ya da daha doğrusu beni mutlu edecek bir kariyer elde etme çabamdan sonra, gerçek bir iş bulmaya karar verdim ve üniversiteye daha uygulanabilir olan muhasebe okumak üzere geri döndüm. İşletme yönetiminden mezun olduktan sonra Kanada Hükümeti adına çalıştım. Maalesef bu işi beni tatmin etmemişti. Tam da o dönemde roman yazmaya karar verdim. Bu, sayılarla ve vergilerle uğraşmaktan daha kolay olacaktı (yanılmış olduğumu daha sonra anladım, bu da başka bir hikaye..)

Evlenmeden bir ay önce oturdum ve bir yılımı alan ve asla satmayan kitabımın ilk paragrafını yazmaya başladım çünkü laptop’umu işten eve ancak hafta sonları getirebiliyordum. Kitabımı bitirdikten sonra işimi bıraktım sadece yazmaya ve öğrenmeye zaman ayırmıştım daha sonra yeni bir ev satın aldık zaten bebeğimiz de doğmak üzereydi ve bir sonraki yılda çalışmadım. O yıl diğer el yazısı romanımı bitirdim (işe girmeden bir hafta önce). Mutluyum ki satıldı. Kır Gelini (Prairie Bride) benim ilk basılan romanımdır. Artık evde oturan başarmış bir anne ve fedakar bir aşk romanı yazarı olmuştum.

14 Mart 2013 

Yazar Tanıtım –
http://kitaptelvesi.blogspot.com

Kitap Tanıtım – http://kitapsayfalarii.blogspot.com

Ön Okuma – http://kordugumhayaller.blogspot.com

Kitap Çekilişi - http://tarihiaskromani.blogspot.com*Ephesus Yayınları'na blog turdaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz...


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...