8 Mart 2013 Cuma

Tanıtımlar #2

 

Kimi seveceğinize, nerede çalışacağınıza, hatta ne zaman öleceğinize başkalarının karar verdiği bir dünya düşünün. 


Bu dünyada uzun bir hayata, harika bir işe, ideal bir eşe sahip olmak için neredeyse hiçbir bedel ödemeniz gerekmiyor çünkü tüm seçimleri sizin adınıza görevliler yapıyor. Üstelik hepsi kusursuz seçimler.
Tüm hastalıkların tedavi edildiği, insanların uçan trenlerle seyahat ettiği, eşleşme yoluyla eşsiz evliliklerin, ailelerin ve nesillerin yetiştiği böylesi mükemmel bir dünyada, Toplumun tüm üstün güçlerine ve kontrolüne rağmen mevcut sistem çatırdamak üzere.
Cassianın yapay bir cam fanus içerisinde yaşadıklarını idrak etmesi uzun sürmüyor. Toplumun ona sunduğu mükemmel dünyanın tüm nimetlerine sırt çevirmeye hazır. Kalbinde hissettiği aşkın gücü ve özgürlük için göstereceği cesaret onu yeterince güçlü kılmaya yetiyor. Ama Topluma başkaldırabilmek ne yazık ki mümkün değil. En azından şimdilik...

Çevrildiği her dilde çok satanlar listesine girmeyi başaran Eşleşme, hayalin gerçekle, geçmişin gelecekle iç içe geçtiği fantastik bir dünyada yaşanan etkileyici bir aşk ve uyanış öyküsü anlatıyor.

Bu kitabı uzun zamandır bekliyordum, çıktığını duyar duymaz çok mutlu oldum! Eminim bizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir kitap olacak. Deli Dolu'ya çok teşekkür ederiz!


Antik Yunanda başlayan bir KAN davası...
Tanrıların bile yok edemeyeceği bir LANET...


Helen Hamilton on altı yaşına dek farklı biri olduğunu herkesten gizlemişti. Gözlerden ırak küçük Nantucket Adasında bunu başarmak kolay bir iş değildi ve gün geçtikçe de zorlaşıyordu. Geceleri, çölde umutsuzca dolaştığını gördüğü kâbuslardan susuzluktan yanarak uyandığında, çarşafları kum ve tozla kirlenmiş buluyor, üç yaşlı kadının kanlı gözyaşları döktüğü halüsinasyonlar ise hiçbir yerde peşini bırakmıyordu.

Yolları ilk kez Lucas Delosla kesiştiğinde, ne kaderin tüm tarih boyunca ısrarla tekrar ettiği büyük bir trajedide başrolü oynayacaklarından haberi vardı ne de bazı mitlerin sadece efsaneden ibaret olmadıklarından. Bundan sonra ne yapması gerektiğini ve kendisini Lucasla bir araya getiren kaderi yıkmaya çalışan yarı tanrısal güçlerle nasıl baş edeceğini çok iyi biliyordu. Çünkü o tanrıların soyundandı ve bu dünyada yalnız değildi.

Altın Yayınları'nın fantastik kitaplarını pek duymamıştım ne yalan söyleyeyim. Ama bu kitap dikkatimi çekmeyi gerçekten başardı. Alınacaklar listeme eklendi kendileri =)


Bir zamanlar, şeytanın ininde
yerde tüylerle oynayan
küçük ve masum bir kızdı.
O, artık masum değil…


Sizce de çok dikkat çekici değil mi? Artemis yıla gerçekten çok güzel başlangıçlar yaptı. Duman ve Kemiğin Kızı da şu anda büyük bir ilgiyle beklenen kitaplardan. Eh bize de bunu tanıtmak düşer değil mi?


Brent Weeks'in Night Angel serisinin ilk kitabı "Gölgelerin Yolu." Fantastik bir seri. Konusuyla ilgi genel bir açıklama yapılmadı daha. Ama yurt dışında beğenildiğini biliyoruz. Kitabımızı merakla bekliyoruz =)


Calla Tor her zaman kaderini bilmişti: Mountain School'dan mezun olduktan sonra seksi alfa kurt Ren Laroche ile evlenecek ve onunla yan yana sürüsünü yönetecekti. Keepers için kutsal alanları koruyacak ve takımlarına hükmedecekti. Ama efendisinin kurallarına dışarıdan gelen güzel bir insanı korumak için ihanet ettiğinde, Calla kaderinin, var oluşunu ve çok bildiği dünyanın özünü sorgulamaya başlar. Calla her şey-kendi yaşamı dahil- kaybedecekti.

Yasak aşk son bir fedakarlığa değer miydi? (kaynak)

Bu kitap *-* Teee ne zamandır bekliyorum! Sonunda diye haykırabilir miyim!!! Çok teşekkürler Pegasus!


Gizli bir gerçek ezeli düşmanlar lanetli bir aşk.

Jacinda bir drakidir... Ejderha soyundan gelen ve en büyük savunma gücü insana dönüşmek olan bir ırka mensuptur. Küçük yaştan itibaren özel yeteneğiyle göze çarptığını ve her hareketinin izlendiğini bilse de, özgürlük onun için her şeyden önemlidir. Halkının en kutsal kuralını çiğneyince hayatı tehlikeye girer ama Will isimli yakışıklı bir yabancı sayesinde kurtulur...
Fakat bu yabancı onun türünden olanları avlamaktadır.
Ailesiyle insanların arasına kaçan Jacinda çevresine uyum sağlamaya çalışır. Tek tutunabileceği dal, içindeki drakiyi canlandıran Will'dir. Karşı konulamaz bir şekilde ona kapılsa da Jacinda, onun avcı olduğunu bilmektedir. Ondan uzak durması gerekmektedir ama içindeki draki yavaş yavaş öldüğü için en tehlikeli düşmanıyla yakınlaşmayı bile göze almıştır. Efsanevi güçler ve nefes kesici bir romantizm, tüm beklentileri aşan ve sevgisi kadim bir uçuruma köprü ören bir kızın öyküsünde can buluyor.

Yeni duyduğum serilerden. İkinci ve üçüncü kitapları da yurt dışında çıkmıştı sanırsam.. (Tam emin değilim) Ejderler biz fantastik severler için güzel bir farklılık olabilir. Merakla ekliyoruz. *-*

2. Kitap. Ben bu kapağa bayıldım!
3.Kitap
 

Akit'in kuralları Alex'i neredeyse ölüme gönderiyordu. Konsey onun Catskills'de ne yaptığını öğrenseydi, onu kimse kurtaramazdı, tabii Aiden'ı da. Furiler, Alex'in peşindeydi, şimdi de onu ele geçirmek isteyen başka güçler var.

Alex sürpriz bir mektup alıyor, yazanlar karşısında ne yapacağını bilemiyor ve Seth'le gittikçe daha da yakınlaşıyor. Birlikte yaptıkları antrenmanlardan biri Alex'in bir Apollyon işareti daha kazanması ile sonlanıyor ve bu Alex'i bir adım daha Uyanmaya yaklaştırıyor.
Alex'in doğum günü yaklaştıkça sanki etrafındaki tüm dünya paramparça oluyor; geleceğin Apollyon'u aşk, kader ve yalanlar arasında sıkışıp kalıyor. Tanrılar öfkelerini serbest bırakınca yaşam geri dönülmez bir şekilde değişecek. Furiler, İblisler, Safkanlar, Melezler ve Avcılar hiç beklenmedik bir geleceğe hazırlanıyor.
Tarih tekerrür ediyor fakat bu defa işler, pek de iyi gitmiyor. Melez Sözleşmeleri serisi, Melez ve Safkan'dan sonra Tanrı ile devam ediyor.

Melez Günlükleri'ne hala başlayamadım >.< Üstelik ilk kitabı da kütüphanemden her gün beni süzüyor. Her bakışımda ''oku beni'' diye yalvarıyor sanki. Ama ben üçüncü kitap çıkana kadar okumamalıyım bu seriyi dedim. Ne olur ne olmaz, bakarsınız bağımlılık yapar *-*

Bir sonraki tanıtımlarda görüşmek dileğiyle...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...