9 Eylül 2013 Pazartesi

Tanrıçanın Mirası - AİMEE CARTER
Kitabın Adı: Tanrıçanın Mirası
Orjinal Adı: The Goddess Inheritance

Bağlı Olduğu Seri: Goddes Test
Yazar: AIMEE CARTER
Tür: Romance, Mythology, Fantasic,
Paranormal
Yayıncı: Ephesus Yayınları
Sayfa Sayısı: 334
GR Puanı: 4.00
Bir serinin daha sonuna geldik. Kitap neyse de, seri bitince içim cız ediyor resmen. Özellikle de her kitabını heyecanla beklediğim bir seri ise... Neyse ki yazarımız bize yepyeni bir seri için söz vermiş. Hatta bizleri düşünerek ilk bölümünü bile yayınlatmış. Ne mutlu bana ve bizlere. *-*
Öhöm! Yine kitaptan saptım, bu konuya daha sonra döneceğim, şimdi gel gelelim Tanrıçanın Mirası'na. Kitap çok güzeldi. Elime aldığım gibi jet hızıyla bitti. Her zamanki gibi yazarımız, bizi kitabın sonuna kadar heyecan içinde bir oraya bir buraya sürükledi. Final niteliği taşıyan son kitabımızda inanın tanıdığınız bir çok kişinin -bana göre- gerçek yüzü ortaya çıktı. İkinci kitapta nefret ile bahsettiğim Henry bile bu kitapta kendini aştı. Oğlunu ve Kate'i korumak için huysuzluklarını bir kenara itip elinden geleni ardına koymadı, kendini bile feda etti! Tüm bunları yaparak gözüme bir kez daha girdi. Kendisine burdan büyük bir alkış!

Diğer yandan Kate... Bu kitapta kendini toparlamış bir ebeveyn olarak davrandı. Her ne kadar yer yer çocuk çocuk hareketleri olsa da kitabın sonunda dedim ki; ''Evet, Kate, tamam. Kesinlikle bir anne olabilirsin artık.'' Gerçi ben Kate'i diğer kitaplarda da sevmiştim o açıdan bir sorunum yoktu, sadece bu kitapta esas olması gereken olgunluğuna ulaştığını düşünüyorum.

Aphrodite
Yunan Mitolojisi'nde Afrodit.
Picture
Yunan Mitolojosi'nde Hera.
Diğer yandan Ava'nın ihanetinin arkasında başka kişiler olduğunu öğreniyoruz. Hem de aileden.. Hem de Kate'in babası! Evet, Kate babasını sonunda buldu, daha da doğrusu fark etti. Zeki kız, ben bile ikinci kitapta anlamıştım ama ona hala bir aydınlanma gelmemişti :D

İkinci kitapta Kate'e ihanet eden Ava bu kitapta Kate'i kurtarmak için elinden geleni yaptı. Fakat Kate ona kitabın sonuna kadar asla itimat etmedi, inanmadı. Kitabın sonunda ne mi oldu? Yarım puan kırmama sebep olan bir olay gerçekleşti. Yazar beni dımdızlak ortada bıraktı, iyi mi? Bu duyguyu bir Altın Zambak'ın sonunda bir de bu kısımda hissettim. T^T Yazarlar bize hiç acımıyor.


Ve gel gelelim Kronos'a. Tahmin ettiğim(iz) gibi Kronos, Kate'e karşı ta en başından beri bir şeyler hissediyormuş. Son kitapta da yazarımız bolca yer vermiş bu duygulara. Her ne kadar Kronos Kate'i sevse de -hatta kraliçelik bile teklif etse- Kate her zamanki gibi Henry'e aşıktır. Ama çocuğunu korumak için Kronos'a aşık gibi davranmalı ve tüm konseyi onun gazabından korumalıdır. Zavallı Kate, çekmediği kalmadı bu kızın da.

Dediğim gibi serinin son kitabı olan Tanrıçanın Mirası biz okurlarını hayal kırıklığına uğratmıyor, kafanızda ayrı bir dünya yaratıyor ve tam tadında bitiyor. -ama yine de bitti diye üzülüyorsunuz- 

Eğer bu seriye hala başlamadıysanız kesinlikle alın, okuyun derim. Okuduktan sonra söylediklerime hak vereceksiniz.


Başka bir seriyi daha birlikte bitirmek dileğiyle...*Bu arada diğer yarım puanı nereden kırdığımı ve yazarımızın diğer serisinden bahsetmeyi unuttum! Yarım puanı orta kısımlarda konuları biraz fazla karıştırdığı için kırdım. 

Bunun yanı sıra yazarımızın yeni serisinin ilk kitabı PAWN yani "Piyon" ismini taşıyacak.Kitap Adı: Pawn
Seri Adı: The Blackcoat Rebellion 
Yazar: AIMEE CARTER
Yayın Tarihi: 26 Kasım 2013
Sayfa Sayısı: 304
Tür: Distopya, Romantizm
HER ŞEYDEN VAZGEÇERSEN BİR VII OLABİLİRSİN.

Kitty Doe için bu, çok basit bir seçenek olarak gözüküyor. Keza, kendisi hayatını yokluk içinde, yüksek rütbeliler tarafından küçük görülüp, sevdiği tüm insanlardan vazgeçerek bir III olarak yaşayabilir, ya da bir VII olup ülkenin en güçlü ailesine katılabilir.

Şayet evet derse, Kitty'nin yüzü maskelenecek. -cerrahi bir müdehale ile gizemli bir biçimde ölen, Başbakan'ın yeğeni Lila Hart' a dönüştürülecek. Hart ailesinin bir üyesi olarak ünlü olacak. Herkes tarafından delice sevilecek ve ilk kez önemli biri olacak.

Sadece tek bir sorunu var. Lila'nın gizlice desteklediği ve onun ölümüne sebep olan 
ve Kitty'nin de inandığı isyanı durdurması gerekiyor. Tehtitler, komplolar ve kendisine ait olmayan bir hayat içinde hangi yolu seçeceğine karar vermek zorunda - ve henüz anlamaya yeni başladığı bu karmaşık oyunda bir piyondan çok daha fazlası olmayı öğrenmesi gerekiyor. 

*Çeviri kitaptelvesi.blogspot.com'a aittir. Alırken link belirtmeyi unutmayın! =)

8 yorum :

 1. Imm şey.. Kitap Tanrıçanın Mirası iken Tanrıçanın Savaşı diye başlık atmışsın ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet maalesef şimdi fark ettim, teşekkürler . :D

   Sil
 2. yyeni keşfettiğim ve çok severek takip edeceğim bi blog daha merhaba bu ara kitaplardan iyice kopmuş durumdayım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, her zaman beklerim! =)

   Sil
 3. sonuncu kitabı da çok beğenerek okudum ayrıca güzel yorumlamışsın :)
  http://sonsuzkitaplik.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Serinin sonu mutlu sonlami bitiyo?

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...