22 Ekim 2013 Salı

Ya Sonra / Losing Hope & Finding Cinderella / Konuşan Kitaplar


Eyvah, UMUTSUZ bitti! diye bangır bangır ortalığı inleten arkadaşlarıma süper bir ''Ya Sonra'' kısmı sunuyorum! Serimizin 2. kitabı olan Losing Hope ve 2.5 luk kitabımız Finding Cinderella hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım!

Umarım turumuzdan ve postlarımızdan memnun kalmışsınızdır!

Daha fazlası için Facabook sayfamızdan bizi takip etmeyi unutmayın derim. ;)

LOSING HOPE - Colleen Hoover


Collen Hover'ın New York Times da en iyi satanlardan olan 1.kitabı Umutsuz'u izleyen 2.kitapta, etkileyici ve dayanılmaz Dean Holder binlerce kalbin eritildiği tutkulu bir hikayeyi anlatıyor.
Umutsuz'da Sky ortaya çıkarılmamış hiçbir sır, paylaşılmayan hiçbir duygu ve geride bırakılıp unutulmuş hiçbir anı bırakmamıştır, fakat Holder'ın geçmişi bir gizem olarak kalmıştır.

Gitmesine izin verdiği o küçük kızı hala aklından çıkaramayan Holder, tüm hayatını yıllarca (içinde) hissettiği ezici suçluluk duygusundan kendini kurtarmak için onu aramakla geçirmiştir. Ancak yeniden bağlanma anını hatta daha da büyüyen vicdan azabının onu mahvedeceğini önceden kestirememiştir.

Hayatta bazen ileriye gitmek istersek, geçmişi derinlere gömmemiz ve üzerini düzeltmemiz gerekir. Losing Hope da en iyi satan yazar Collen Hover tüm bu umutsuz anlarda Holder'ın kafasından geçenleri ve çok da ihtiyacı olan huzura ulaşıp ulaşamadığını ortaya koymaktadır.

Kaynak
Çeviri: Kitap Telvesi

FINDING CINDERELLA - Colleen HooverBu kitap Umutsuz serisine eşlik eden bir roman, ancak bağımsız olarak da okunabilir.
Karanlıkta rastlanan bir şans 18 yaşındaki Daniel'i ve onunla karşılaşan bir kızın aşklarını birbirlerine itiraf etmesine neden olur. Fakat bu aşk şartları ile gelir. Bu aşk yalandan olup sadece bir saat sürecektir.

Süreleri dolduğunda kız Cinderella gibi kaçar, Daniel ise aralarında geçen bu mükemmel aşkın aslında mükemmel bir taklit sonucu oluştuğuna inandırır kendini. Zira kızlarla geçen buna benzer aşklar peri masalları dışında olmazdır.

Bir yıl ve çok kötü bir ilişki sonrası ilk görüşte aşka olan kuşkusu tuhaf ad ve kişiliğe sahip olan Six ile karşılaştığı gün kaybolur. 

Daniel Cinderella'ya hisseder gibi yaptığı duygular ile Six'e gerçekten hissettiklerinin çok da farklı olmadığını fark eder, bilhassa bu iki aşkı da aynı şekilde sonlandığında.

Maalesef bundan sonra Daniel için Cinderella'yı bulması mutlu olacağının garantisi değildir. Sadece onu tehdit edecektir.

Kaynak 
Çeviri: Kitap Telvesi

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...